FORGOT YOUR DETAILS?

WSD BERNARDYNI KALWARIA ZEBRZYDOWSKA - WMSD OPOLE

12.04.2016

We wtorek 12 kwietnia reprezentacja piłki nożnej naszego seminarium udała się do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam rozegrany został  rewanżowy mecz pierwszej rundy eliminacji Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych w Piłce Nożnej. W pierwszym meczu, który został rozegrany jesienią padł korzystny dla nas wynik 3-2. Po zwycięstwie u siebie nasi piłkarze pełni optymizmu przystąpili do rewanżu. Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy i to właśnie bernardyni szybko objęli prowadzenie. Ich napastnik popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu. Nasz bramkarz Szymon Supel mimo interwencji nie uchronił zespołu od utraty bramki. Już po kilku minutach kwestia awansu mocno się skomplikowała. Gospodarze w krótkim odstępie czasu drugi raz pokonali naszego golkipera i mogło się wydawać, że pewnie zmierzają po zwycięstwo.

3-2

WMSD - WSD Bernardyni

Nasi zawodnicy próbowali w tej części gry zdobyć kontaktową bramkę, lecz tego dnia bramkarz gospodarzy był dobrze dysponowany. Jednak w końcówce pierwszej połowy bramkę dla naszej drużyny zdobył diakon Łukasz Michalik. To wyraźnie podniosło morale zespołu. Po przerwie to nasza drużyna wyraźnie dominowała na boisku i po ciekawej akcji naszych zawodników Paweł Leżuch doprowadził do wyrównania. Gospodarze jednak się nie poddawali i w końcówce meczu ponownie to oni objęli prowadzenie. Spotkanie w regulaminowym czasie gry zakończyło się wygraną bernardynów 3-2 i potrzebna była seria rzutów karnych, aby wyłonić zwycięzcę tego dwumeczu. Karne dostarczyły wielu emocji. Ostatecznie nasza reprezentacja wygrała serie rzutów karnych 5-4 i awansowała do drugiej rundy, gdzie czeka już na naszych piłkarzy zespół MWSD Wrocław.

zobacz fragment rozgrywki - rzuty karne!