FORGOT YOUR DETAILS?

Święcenia diakonatu

sobota, 04 Maj 2019 by

Dnia 04.05.2019 roku w naszej wspólnocie odbyły się święcenia diakonatu, których udzielił bp Paweł Stobrawa dla diecezji opolskiej i biskup Andrzej Iwanecki dla diecezji gliwickiej. „Niech z Bożą pomocą tak spełniają te obowiązki, aby wszyscy mogli uznać ich za prawdziwych uczniów Chrystusa, który przyszedł nie po to, aby Mu służono, lecz aby służyć.”

Dnia 03.05.2019 roku w naszym seminarium odbyły się uroczyste nieszpory z wyznaniem wiary przed święceniami diakonatu. Uroczystości przewodniczył ordynariusz diecezji opolskiej bp Andrzej Czaja. Dziękujemy za wygłoszone słowo. Prosimy o modlitwę w intencji diakonów.

Dnia 27.04. 2019 roku odbył się w naszym seminarium dzień otwartych drzwi. Goście mogli zobaczyć seminarium od kuchni, jak żyją klerycy. Był też czas na wspólną mszę świętą, adorację, gry i zabawy dla dzieci, koncert zespołu seminaryjnego i wiele innych atrakcji. Wszystkim dziękujemy za ten czas.

Ks.abp. Alfons Nossol w seminarium

niedziela, 07 Kwiecień 2019 by

Dnia 07.04.2019 roku gościł w naszym seminarium ks.abp. Alfons Nossol. Tematem spotkania była ” Radość jednania”.  Dziękujemy za przybycie i podzielenie się świadectwem życia. Za możliwość spotkania i zadawania pytań naszemu gościowi. 

Rekolekcje powołaniowe

niedziela, 31 Marzec 2019 by

W dniach 29-31 marca w naszej wspólnocie odbywały się rekolekcje powołaniowe zatytułowane „Tajamnica”. Gościliśmy ponad 30 młodych osób, którzy przyjechali, aby usłyszeć głos Boga, aby się wyciszyć, poznać jak wygląda życie kleryka. Dziękujemy wszystkim młodym za przybycie i życzymy aby czas spędzony u nas wydał obfite owoce w rozeznawaniu drogi waszego powołania.

Pielgrzymka wielkopostna

sobota, 23 Marzec 2019 by

Dnia 23.03.2019 roku wybraliśmy się na pielgrzymkę wielkopostną. Tym razem za cel obraliśmy dwa miejsca Turkowa z okazji roku św. Alojzego Gonzagi, oraz Branic miejsce posługi bp Nathana. W obu miejscach zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci jak i proboszczowie przybliżyli nam historię obu tych postaci, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

nadchodzące wydarzenia / polecamy

polub nas na Facebook'u!

 

kościół seminaryjno-akademicki

Kościół seminaryjno-akademicki otwarty jest dla wszystkich wiernych w czasie roku akademickiego od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 - 15:30.

 

ostatnio dodane multimedia

 

Nasz profil na Facebooku!

Wdzięczni Bogu za dar powołania mamy zaszczyt serdecznie zaprosić na uroczystość Święceń Diakonatu, które przyjmą nasi bracia z roku V dnia 4 maja 2019 roku! :)

Diecezję gliwicką zapraszamy do Bazyliki Matki Bożej Pokornej w Rudach, a diecezję opolską do kościoła seminaryjno-akademickiego w Opolu. Msza Święta rozpoczyna się o godzinie 10:00.

Oby słowa z obrzędów święceń stały się rzeczywistością! "Niech z Bożą pomocą tak spełniają te obowiązki, aby wszyscy mogli uznać ich za prawdziwych uczniów Chrystusa, który przyszedł nie po to, aby Mu służono, lecz aby służyć."
... Zobacz więcej...Zobacz mnej...

Zobacz na Facebooku

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przesyłamy najserdeczniejsze życzenia: ... Zobacz więcej...Zobacz mnej...

Zobacz na Facebooku

"Przecież mnie (po)wołałeś!" 1 Sm 3, 4

Pod takim hasłem odbędzie się nasz tegoroczny Dzień Otwartych Drzwi. ⛪️🚪

Kiedy? 📅
27.04.2019 (sobota) w godzinach 9:30 - 15:30

Gdzie?
Nasze Seminarium ⛪️ (Opole, Drzymały 1c)

Co jest w planie?
- Msza Święta 🙏
- adoracja Najświętszego Sakramentu 🙌
- koronka do Miłosierdzia Bożego 💓
a także:
- oprowadzanie po seminarium 🚶‍♂🚶‍♀
- spotkania w grupach 💁‍♂
- posiłek 🥖
- koncert zespołu seminaryjnego 🎤🎸
- gry i zabawy ⚽

Kto może przyjechać?
Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani tym, jak żyjemy: dzieci👧🧒, młodzież 👩🧑rodziny 👨‍👩‍👧‍👦, grupy ministrantów i Dzieci Maryi oraz wszystkich, którzy modlą się o powołania i za powołanych.

Jeśli przyjeżdżasz większą, zorganizowaną grupą - pamiętaj, żeby się zapisać ➡➡➡ seminarium.opole.pl/dzien-otwartych-drzwi-2019/
... Zobacz więcej...Zobacz mnej...

Zobacz na Facebooku

TOP