FORGOT YOUR DETAILS?

dziękujemy wszystkim przybyłym naDZIEŃ OTWARTYWMSD OPOLEi zapraszamy na krótką relację!

JEGO MIŁOŚĆ WYBAWIA!

Współczesny świat to wielkie pełne zagrożeń pole bitwy. Bitwy o siebie, o drugiego człowieka, o Boga… W tej walce nie jesteśmy sami! Mamy potężną broń – Miłosierdzie Boże! Mamy potężnych sojuszników - kapłanów według Serca Jezusowego. Tej rzeczywistości będziemy chcieli przyjrzeć się podczas tegorocznego DNIA OTWARTEGO w naszym seminarium.
Przyjdź! Zobacz gdzie przyszli księża wpatrują się w Serce Jezusa, z którego mają zanieść Jego Miłość wszystkim poranionym, słabym, udręczonym, walczącym...

Przed nami wielkie spotkanie z Bożym Miłosierdziem! Przejdziemy też przez drzwi naszego kościoła, które na ten jeden dzień, decyzją ks. bp Andzeja Czai staną się Jubileuszową Bramą Miłosierdzia.

Miło nam, że mogliśmy Ciebie gościć!

SZCZEGÓŁOWYPLAN DNIA OTWARTEGO

Jak to wszystko wyglądało?

9:00

Oprowadzanie po Seminarium

10:30

Spotkania w grupach

11:15

Msza św. w kościele seminaryjno-akademickim

12:30-14:30

posiłek i wspólna zabawa na placu seminaryjnym

14:45

nabożeństwo zakończone Koronką do Miłosierdzia Bożego

SPÓJRZ NA SZCZEGÓŁY!

SUTANNA

Strój kapłana. Granica między sacrum a profanum. Znak Boga w świecie. Znak zjednoczenia z Bogiem.

TWARZ

Najbardziej rozpoznawalna część ciała człowieka. To ona wyraża jego stan, jego emocje. Często modlimy się - Ukaż mi Panie swą Twarz. Największym pragnieniem człowieka wiary jest wpatrywanie się w twarz Boga. W twarz, która została stworzona na obraz i podobieństwo twarzy Boga. Twarz człowieka współczesnego skalana jest pyłem tego świata.

KOLORATKA

Biały kawałek materiału. Biel zmartwychwstania i czystości. Biel wybrania i duchowego ojcostwa. Biel nadziei życia wiecznego. Światło w tunelu.

SERCE JEZUSA

Źródło Miłosierdzia. Zranione przez człowieka. Otwarte dla człowieka. Czekające na człowieka. Rozpalone prawdziwym światłem. Tylko w tym sercu, tylko w tej rzeczywistości człowiek może być naprawdę. Tylko w nim może doświadczyć prawdziwego miłosierdzia, miłości, przebaczenia, przyjaźni, akceptacji, zrozumienia, wysłuchania i tego wszystkiego, czego świat dać nie może.

CIEMNOŚĆ I OGIEŃ GRZECHU

Współczesny świat rozbudził wiele pragnień człowieka. Postęp technologiczny, szybsza komunikacja, ciągłe bycie on-line wznieciło żar nowych doznań. Ten ogień świata przyćmiewa często światło prawdziwe, światło wiary, światło Jezusa Chrystusa. Wypala on człowieka, czyni z niego duchową pustynię, jednak nie potrafi zniszczyć do końca ludzkiej natury. Ona zawsze będzie szukać i pragnąć życia. Zawsze będzie poszukiwać Miłosierdzia.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA GRUPY

Jeśli jesteś opiekunem grupy, prosimy zgłoś ilość uczestników. Znacząco ułatwi nam to organizację Dnia Otwartego. Dziękujemy!

 

PATRONAT HONOROWY

bp Jan Kopiec
biskup gliwicki

bp Andrzej Czaja
biskup opolski

PATRONAT MEDIALNY

TOP