FORGOT YOUR DETAILS?

ALUMNI

Niech alumni tak będą przepojeni tajemnicą Kościoła, aby przejęci pokorą i synowską miłością do Namiestnika Chrystusowego, a także po święceniach kapłańskich, przywiązani do własnego biskupa jako wierni współpracownicy oraz współtowarzysze braci w pracy, dawali świadectwo owej jedności, która ludzi do Chrystusa przyciąga. Alumni winni doskonale rozumieć, że nie są przeznaczeni do panowania i do zaszczytów, ale że poświęcają się całkowicie na służbę Bogu oraz posługę duszpasterską. Ze szczególną troskliwością należy ich wychowywać w posłuszeństwie kapłańskim, w sposobie ubogiego życia i w duchu wyrzeczenia się, aby także z tego, co jest dozwolone, ale nie przystoi, ochoczo umieli zrezygnować i przyzwyczajali się upodabniać do ukrzyżowanego Chrystusa.

Dekret o formacji kapłańskiej „Optatam totius”

Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchownym w Opolu

w roku akademickim 2018/2019


kurs I:6
kurs II: 15
kurs III: 18
kurs IV: 15
kurs V: 16
kurs VI: 15

Razem w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu w roku akademickim 2018/2019  jest 85 alumnów.

Kurs I

  1. Adler Patryk z  parafii św. Jacka w Gliwicach - Sośnicy
  2. Dura Lukas z parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Kotach
  3. Krężel Maciej z parafii NSPJ w Raciborzu
  4. Kucharczyk Piotr z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu
  5. Syrzysko Mateusz z parafii św. Mikołaja w Zakrzowie
  6. Woszek Rafał z parafii  Nawiedzenia NMP w Polskiej Nowej Wsi

Kurs II

  1. Chmielniak Wojciech z parafii Katedralnej śś. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach
  2. Dmytruszyński Piotr z  parafii Trójcy Świętej w Bogacicy
  3. Gach Denis z parafii św. Jakuba Apostoła w Mechnicy
  4. Horst Marcin z parafii św. Mikołaja w Krapkowicach
  5. Janysek Mikołaj z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku
  6. Kozak Tomasz z parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie - Koźlu
  7. Kuchta Paweł z parafii św. Michała Archanioła w Prudniku
  8. Kujawa Marcin z parafii św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy
  9.  Nowak Krystian z parafii Nawiedzenia NMP w Łowkowicach
  10. Ochmann Piotr z parafii Archanioła Michała w Rozmierzy
  11. Osadnik Bartosz z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu
  12. Pilśniak Paweł z parafii NMP Matki Kościoła w Gliwicach
  13. Sikora Kamil z  parafii MBWW w Kluczborku
  14. Sołtysiak Marcin z parafii NSPJ w Bytomiu - Szombierkach
  15. Zalewski Marcin z parafii bł. Czesława w Opolu

Kurs III

  1. Bembenek Daniel z parafii Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich
  2. Bubik Daniel z parafii Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie
  3. Cerkowniak Mateusz z parafii św. Marii Magdaleny w Karłowicach Wielkich
  4. Czaja Dominik z parafii św. Klemensa Rzymskiego w Rusocinie
  5. Czerner Krzysztof z parafii MB Nieustającej Pomocy w Pyskowicach
  6. Czorny Marek z parafii św. Jana Chrzciciela w Gliwicach – Żernikach
  7. Grajczyk Rafał z parafii MB Królowej Wszechświata w Pniowcu
  8. Hejczyk Wojciech z parafii Matki Bożej w Raciborzu
  9. Józefowicz Grzegorz z parafii śś. Jakuba i Agnieszki w Nysie
  10. Kontny Patryk z parafii św. Marii Magdaleny w Racławiczkach
  11. Korsan Paweł z parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu
  12. Kwieciński Rafał z parafii MB Królowej Wszechświata w Pniowcu
  13. Lorc Łukasz z parafii św. Jacka w Opolu
  14. Pawlak Przemysław z parafii św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej
  15. Pytlik Dawid z parafii św. Józefa w Zabrzu
  16. Rasztar Łukasz z parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu
  17. Wałaszek Mariusz z parafii Krzyża Świętego w Zabrzu
  18. Wieczorek Damian z parafii Trójcy Przenajświętszej w Bierawie

Kurs IV

  1. Banaś Michał z parafii św. Marii Magdaleny w Łambinowicach
  2. Bawełkiewicz Krzysztof z parafii Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie
  3. Błażytko Martin z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku
  4.  Chudala Daniel z parafii Michała Archanioła w Rozmierzy
  5. Dielehner Michał z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku
  6. Jendrzok Michał z parafii MB Matki Kościoła w Lisowie
  7. Kaziszyn Przemysław z parafii Narodzenia NMP w Pszowie
  8. Kitowski Krystian z parafii Narodzenia NMP w Gliwicach - Bojkowie
  9. Kożuch Karol z parafii NMP Królowej Różańca Świętego w Boronowie
  10. Kudła Marek z parafii NSPJ w Herbach
  11. Matysek Marcin z parafii św. Józefa w Opolu - Szczepanowicach
  12. Polok Emanuel z parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach
  13. Sawicki Mateusz z parafii św. Jacka w Opolu
  14. Smyrek Konrad z parafii Trójcy Świętej w Bogacicy
  15. Swoboda Dominik, parafia św. Katarzyny w Pawonkowie
  16. Żyłka Kamil z parafii św. Rodziny w Zawadzkiem

Kurs V

  1. Brzezina Michał, z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tarnowskich Górach
  2. Gawłowski Patryk z parafii św. Anny w Gliwicach
  3. Halfar Dawid z parafii Matki Bożej w Raciborzu
  4. Jaśkowski Marcin z parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu
  5. Kaczmarczyk Paweł z parafii św. Jerzego w Gliwicach - Łabędach
  6. Kurzeja Krzysztof z parafii Wniebowzięcia NMP w Kępicy
  7. Labusga Łukasz z parafii śś. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej
  8. Leżuch Paweł z parafii Trójcy Świętej w Kujawach
  9. Maciejczyk Marcin z parafii św. Andrzeja w Zabrzu
  10. Mandola Michał z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Malni
  11. Pietrowski Adam z parafii NMP Królowej Różańca Świętego w Boronowie
  12. Sklorz Damian z parafii św. Joachima i Anny w Dziewkowicach
  13. Supel Szymon z parafii MB Częstochowskiej i św. Wojciecha w Grodźcu
  14. Śniechota Zbigniew z parafii św. Mikołaja w Lublińcu
  15. Wocka Kamil z parafii św. Józefa Robotnika w Opolu -  Wrzoskach
  16. Wolnik Tomasz z parafii NSPJ i MB Fatimskiej w Strzybnicy

Kurs VI

  1. Chmiel Michał z parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu - Suchej Górze
  2. Cieśliński Michał z parafii Katedralnej śś. Piotra i Pawła w Gliwicach
  3. Józefczyk Kacper z parafii św. Michała Archanioła w Prudniku
  4. Kiełkowski Wojciech z parafii św. Wawrzyńca w Zabrzu - Mikulczycach
  5. Kleszyk Marcin z parafii św. Floriana w Kędzierzynie Koźlu
  6. Kłonowski Piotr z parafii Trójcy Świętej w Korfantowie
  7. Kurek Rafał z parafii św. Mikołaja w Raciborzu
  8. Ludwig Marek z parafii Ducha Świętego w Gliwicach - Ostropie
  9. Ludwig Michał z parafii Trójcy Świętej w Leśnicy
  10. Mandalka Mateusz z parafii św. Antoniego w Zdzieszowicach
  11. Muskała Michael z parafii św. Andrzeja w Ujeździe
  12. Picz Michał z parafii św. Anny w Bytomiu
  13. Radziwoń Radosław z parafii św. Bartłomieja w Głogówku
  14. Setlak Mariusz z parafii św. Anny w Gliwicach - Łabędach
  15. Zajdel Mateusz z parafii św. Wita, Modesta i Krascencji w Pietrowicach Wielkich
TOP