FORGOT YOUR DETAILS?

ALUMNI

Niech alumni tak będą przepojeni tajemnicą Kościoła, aby przejęci pokorą i synowską miłością do Namiestnika Chrystusowego, a także po święceniach kapłańskich, przywiązani do własnego biskupa jako wierni współpracownicy oraz współtowarzysze braci w pracy, dawali świadectwo owej jedności, która ludzi do Chrystusa przyciąga. Alumni winni doskonale rozumieć, że nie są przeznaczeni do panowania i do zaszczytów, ale że poświęcają się całkowicie na służbę Bogu oraz posługę duszpasterską. Ze szczególną troskliwością należy ich wychowywać w posłuszeństwie kapłańskim, w sposobie ubogiego życia i w duchu wyrzeczenia się, aby także z tego, co jest dozwolone, ale nie przystoi, ochoczo umieli zrezygnować i przyzwyczajali się upodabniać do ukrzyżowanego Chrystusa.

Dekret o formacji kapłańskiej „Optatam totius”

Alumni seminarium w roku akademickim 2019/2020

Kurs I

Grobarek Seweryn z parafii św. Michała Archanioła w Poznowicach

Kapica Krzysztof z parafii Narodzenia NMP w Kościeliskach

Opic Bartosz z parafii Chrystusa Króla w Gliwicach

Tkacz Tobiasz z parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku

Kurs II

Adler Patryk z parafii św. Jacka w Gliwicach

Dura Lucas z parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Kotach

Krężel Maciej z parafii NSPJ w Raciborzu

Kucharczyk Piotr z parafii podwyższenia Krzyża Świętego

Mozou Romuald z Togo

Syrzysko Mateusz z parafii św. Mikołaja w Zakszowie

Woszek Rafał z parafii Nawiedzenia NMP w Polskiej Nowej Wsi

Kurs III

Chmielniak Wojciech z parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach

Dmytruszyński Piotr z parafii Trójcy Świętej w Bogacicy

Gach Denis z parafii św. Jakuba Apostoła w Mechnicy

Horst Marcin z parafii św. Mikołaja w Krapkowicach

Janysek Mikołaj z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku

Kuchta Paweł z parafii św. Michała Archanioła w Prudniku

Kujawa Marcin z parafii św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy

Nowak Krystian z parafii Nawiedzenia NMP w Łowkowicach

Pilśniak Paweł z parafii NMP Matki Kościoła w Gliwicach

Zalewski Marcin z parafii bł. Czesława w Opolu

Kurs IV

Bembenek Daniel z parafii Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich

Bubik Daniel z parafii Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie

Cerkowniak Mateusz z parafii św. Marii Magdaleny w Karłowicach Wielkich

Czaja Dominik z parafii św. Klemensa Rzymskiego w Rusocinie

Czerner Krzysztof z parafii MB Nieustającej Pomocy w Pyskowicach

Czorny Marek z parafii św. Jana Chrzciciela w Gliwicach – Żernikach

Grajczyk Rafał z parafii MB Królowej Wszechświata w Pniowcu

Hejczyk Wojciech z parafii Matki Bożej w Raciborzu

Józefowicz Grzegorz z parafii śś. Jakuba i Agnieszki w Nysie

Korsan Paweł z parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu

Kwieciński Rafał z parafii MB Królowej Wszechświata w Pniowcu

Lorc Łukasz z parafii św. Jacka w Opolu

Pawlak Przemysław z parafii św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej

Pytlik Dawid z parafii św. Józefa w Zabrzu

Rasztar Łukasz z parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu

Sośnik Michałz parafii Jana Nepomucena w Opolu Sławicach

Sowa Dominikz parafii NSPJ w Starej Kuźni

Wałaszek Mariusz z parafii Krzyża Świętego w Zabrzu

Wieczorek Damian z parafii Trójcy Przenajświętszej w Bierawie

Kurs V

Banaś Michał z parafii św. Marii Magdaleny w Łambinowicach

Bazan Tomasz z parafii św. Mikołaja w Lublińcu

Błażytko Martin z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku

Chudala Daniel z parafii Michała Archanioła w Rozmierzy

Dielehner Michał z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku

Jendrzok Michał z parafii MB Matki Kościoła w Lisowie

Kaziszyn Przemysław z parafii Narodzenia NMP w Pszowie

Kitowski Krystian z parafii Narodzenia NMP w Gliwicach - Bojkowie

Kudła Marek z parafii NSPJ w Herbach

Kurzal Adrianz parafii Chrystusa Króla w Bytomiu - Stolarzowicach

Matysek Marcin z parafii św. Józefa w Opolu - Szczepanowicach

Polok Emanuel z parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach

Sawicki Mateusz z parafii św. Jacka w Opolu

Smyrek Konrad z parafii Trójcy Świętej w Bogacicy

Swoboda Dominik z parafii św. Katarzyny w Pawonkowie

Żyłka Kamil z parafii św. Rodziny w Zawadzkiem

Kurs VI

Brzezina Michał z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tarnowskich Górach

Gawłowski Patryk z parafii św. Anny w Gliwicach

Halfar Dawid z parafii Matki Bożej w Raciborzu

Jaśkowski Marcin z parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu

Kaczmarczyk Paweł z parafii św. Jerzego w Gliwicach - Łabędach

Korlaga Paweł z parafii św. Michała Archanioła w Gliwicach

Kurzeja Krzysztof z parafii Wniebowzięcia NMP w Kępicy

Labusga Łukasz z parafii śś. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej

Leżuch Pawełz parafii Trójcy Świętej w Kujawach

Maciejczyk Marcin z parafii św. Andrzeja w Zabrzu

Pietrowski Adam z parafii NMP Królowej Różańca Świętego w Boronowie

Sklorz Damian z parafii św. Joachima i Anny w Dziewkowicach

Supel Szymon z parafii MB Częstochowskiej i św. Wojciecha w Grodźcu

Śniechota Zbigniew z parafii św. Mikołaja w Lublińcu

Wocka Kamil z parafii św. Józefa Robotnika w Opolu - Wrzoskach

Wolnik Tomasz z parafii NSPJ i MB Fatimskiej w Strzybnicy

TOP